Odczuwanie pustki i smutku u 22-latki

Witam, od pewnego czasu odczuwam tylko pustkę i smutek. Nic co robie nie ma sensu. Chcialabym robic cos znaczacego. Nic nie sprawia mi przyjemności. Nie czuję pociągu fizycznego (ani do swojego aktualnego chłopaka, ani do nikogo - przez pewien czas romansowalam z pewnym facetem i liczyłam, że przy nim poczuje podniecenie i adrenaline - myliłam się, przy jednoznacznych sytuacjach nie czułam nic, nie miałam ochoty na seks). Jestem tez bardzo nerwowa. Czy to jakieś zaburzenia?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Brak poczucia sensu, o którym Pani napisała według wielu specjalistów może być przyczyną Pani objawów. Dużo na ten temat przeczyta Pani w literaturze poświęconej psychologii egzystencjalnej lub logoterapii. Zachęcam do wizyty u terapeuty, może właśnie pracującego w w.w. nurcie, który pomoże Pani w znalezieniu własnej drogi do poczucia sensu życia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Dzień dobry, to czy są to jakieś zaburzenia zależy od czasu trwania, okoliczności i wielu innych czynników których nie sposób zdiagnozować w tym miejscu. Jeżeli obecny stan utrudnia pani codzienne funkcjonowanie zachęcam do konsultacji u psychologa-psychoterapeuty, który po jednym lub kilku spotkaniach diagnostycznych zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.