Ogniskowe stłuszczenie w obrębie głowy trzustki
Witam, Odebrałam wyniki TK i nie do końca rozumiem co oznaczają - chciałabym prosić o podpowiedź co może oznaczać ogniskowe stłuszczenie w obrębie głowy trzustki (trzustka nie jest powiększona), a dodatkowo w lewym nadnerczu zmiana ogniskowa i wzmianka w opisie "w pierwszej kolejności gruczolak". Z góry serdecznie dziękuję za pomoc

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Każdy wynik należy odnosić do stanu klinicznego pacjenta. W Pani przypadku taki wynik wymaga konsultacji u lekarza prowadzącego oraz lekarza endokrynologa, gdyż w sytuacji zobrazowania prawdopodobnie gruczolaka nadnercza należy wykonać szereg badań biochemicznych oceniających gospodarkę hormonalną kory nadnerczy.