Osłabienie, uderzenia gorąca i dreszcze a anemia

Od niedawna czuję się bardzo słabo - mam wrażenie, że zasłabnę,stan ten nie mija mimo odpoczynku.Kilka razy zdarzyły mi się też uderzenia gorąca i dreszcze, jak przez omdleniem, więc myślałam, że to problemy z tarczycą. Zrobiłam badania, ale TSH mam w normie (1,208). Ciśnienie też mam w nomie 120/75, puls około 70-85. Temperatura ciała także w normie. Odczuwam także pulsowanie w głowie (ale bez żadnego bólu - po prostu pulsowanie w skroniach i wewnątrz głowy).Czy to nerwica? Czy może np.anemia?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Jeżeli nie było badania pod kątem anemii, to oczywiście warto to sprawdzić, ale takie osłabnięcia i pulsowania często pojawiają się przy nerwicy, więc jest ona dość prawdopodobna. Leki przeciwlękowe często przynoszą ulgę, ale nie likfidują emocjonalnej przyczyny. Dlatego, jeśli diagnoza nerwicy się potwierdzi, polecam wybrać się na psychoterapię.