Ostry ból górnej części brzucha

Witam.Od jakiegoś czasu ( około 1 roku już 5 raz ) doznaje ataku ostrego bólu w górnej cześci nadbrzusza prawie pod żebrami. Czuje mocno spuchniety żołądek .Ból trwa od 3-5 godzin.Nie moge zwymiotowaći, nie może mi się odbić Badanie Usg nie wykazało złogów ani w woreczku ani nerkach, nie powiekszone wezły.Gastroskopia też prawdiłowa. 2 dni temu zjadlem kawałek sera plesniowego i znów ból. Jaki lek w momencie gdy czuje że puchnie górna cześć żołądka mógłby zapobiec atakowi bólu. pomocy !!

Być może te bóle spowodowane są jakimś zaburzeniem czynnościowym jelit, nagłym skurczem mięśniówki przewodu pokarmowego,być może na tle nerwowym. W przypadku takiego rodzaju ataku wskazane jest zażycie leków rozkurczowych i przeciwbólowych, ogrzanie powłok brzusznych.