Pieczenie i swędzenie miejsc intymnych

Witam! Mam następujący problem. Trochę ponad dwa tygodnie temu miałem kontakt z dziewczyną, która za pomocą oliwki wykonywała masaż, również części intymnych, tylko za pomocą rąk. Później korzystałem z prysznica i z ręcznika, który wydawał się czysty/świeży. Od tamtego czasu zauważyłem u siebie zaczerwienienie, delikatne pieczenie i swędzenie żołędzi i napletka od strony wewnętrznej. Nie ma żadnych wydzielin czy upławów. Nie ma również charakterystycznego białego złuszczania się skóry czy opuchlizny jaką miałem przy grzybicy. Jednak tym razem poza zaczerwienieniem i swędzeniem nie ma innych objawów. Jest to dość krępujące i nieprzyjemne uczucie, bo cały czas to czuję. Minęły już dwa tygodnie i nie widać poprawy ani pogorszenia. Nie ma żadnych plam ani krost.

W międzyczasie robiłem również inne badania, m.in. moczu i wyniki wykazały podwyższone PH (powyżej 7). Na początku często oddawałem mocz i podczas oddawania było czuć delikatne pieczenie, jednak już ten problem nie występuje po tym jak zacząłem brać tabletki z żurawiną na układ moczowy. Dalej jednak czuję delikatne pieczenie podczas wytrysku. Nie bardzo wiem, co może być przyczyną i jak pozbyć się tego problemu. Czy to możliwe, że mogłem się w taki sposób zarazić grzybicą albo inną chorobą? Mam jeszcze w domu tabletki O*** 100 mg. Obecnie przebywam za granicą i mam trochę utrudniony dostęp do lekarza/badań. Będę wdzięczny za odpowiedź. -- Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisane dolegliwości świadczą o infekcji lub reakcji alergicznej. Mogło się tak zdarzyć z powodu użycia oliwki, która po dostaniu się do miejsc intymnych i spowodowała podrażnienie.

Trudno mi jest zalecić jakikolwiek lek bez obejrzenia zmiany.

Myślę, że należałoby się udać z problemem do lekarza, najlepiej dermatologa.

Pozdrawiam!