Plamienia przy tabletkach - co się dzieje?

                                                                                                                                                         Brałam Y*** przez prawie dwa miesiące. Przy drugim tygodniu drugiego blistra zapomnialam wziąć tabletki, więc wzięłam ja później i kontynuowałam. W tym czasie tez współżyłam. Potem pojawiły się plamienia, takie brązowawe. Odstawiłam tabletki bo plamienia nie ustawały. Po dwóch dniach od odstawienia dostałam okresu. Przynajmniej tak mi się wydaje, chociaż jest mniejszy niż normalnie i bezbolesny. Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę i skąd te plamienia?

Redakcja abcZdrowie

Istotne jest, czy przyjęła  Pani zapomnianą tabletkę poniżej 12 godzin. Jeśli chodzi o drugi tydzień, to jeśli przez 7 dni poprzedzających pominiętą tabletkę preparat  był przyjmowany prawidłowo, nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

Krwawienia niezwiązane z miesiączką należą do częstszych działań niepożądanych hormonalnej antykoncepcji.