Plaster antykoncepcyjny

Czy sa jakieś konkretne miejsca, gdzie najlepiej nakleić palster?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Tak, takie miejsca to pośladki, podbrzusze, zewnętrzna część ramienia, łopatka lub bark. Skóra w tych okolicach musi być czysta sucha i pozbawiona owłosienia.
Są to miejsca zapewniające najlepsza wchłanialność hormonów.

Plastra nigdy nie wolno umieszczać na piersiach.

Plaster nie powinien mieć kontaktu z obcisłym ubraniem, które mogłoby spowodować jego uszkodzenie lub oderwanie.