Płodność po odstawieniu tabletek hormonalnych

wczoraj wzięłam ostatnią tabletke anty. kiedy będe najbardziej płodna? a kiedy mogę starać sie o dziewczynkę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mówiąc najprościej płodność powróci kiedy ''odblokuje się'' owulacja. Nie jest to jednak ściśle ustalone. U niektórych kobiet okres wraca od razu, u niektórych po pewnym czasie. Oczywiście po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie jest Pani już chroniona przed ciążą więc do zapłodnienia może dojść w czasie już pierwszych dni płodnych. Nie ma reguły co do planowania w tym czasie, ale zaleca się obserwację śluzu i odbywanie stosunku w dni najbardziej "wilgotne", w których potencjalnie następuje owulacja.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.