Podjerzenie jaksry i częste badanie dna oka

Mam podejrzenie jaskry. Chciałem spytać jak można często bez szkody badać dno oka i czy takie badanie może być przeprowadzone bez wcześniejszego zakroplenia oczu? Jak często można dawać sobie badać ciśnienie w oku? Czy lekarze źle widzą, jak ktoś goni po różnych specjalistach i dorabia sobie badań prywatnie, a nie jest "wierny" jednemu?

witam,
badanie ciśnienia w oku przeprowadza się po wczesniejszym wpuszczeniu kropli znieczulających rogówkę.
Kontrolę można przeprowadzać w zależności od ryzyka rozwoju choroby, ustala to okulista.
Proponowałabym wybranie 1 specjalisty, ale ma Pan prawo do wielu niezależnych opinii