Podnoszenie poziomu amylazy we krwi

Witam.Od roku kontroluję amylazę we krwi i niestety ale poziom się podnosi (51)boli mnie w lewym boku ,cukier (119)czy może to być początek chorej trzustki?Bardzo mnie to niepokoi.Dziekuję za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję zgłosić się do swojego lekarza POZ. Być może trzeba przeprowadzić diagnostykę w kierunku cukrzycy. Co do wyniku amylazy nie za bardzo mogę się odnieść ponieważ każde laboratorium może mieć różne normy. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, ponieważ tylko podczas badania lekarskiego można stwierdzi np. konieczność dodatkowych badań.