Podwyższone AST i ALT i wieczorne bóle brzucha

Witam. miesiac temu zrobiłam sobie badania kontrolne.wyszło mi mocno podwyższone AST i ALT. .Od miesiąca co wieczór dopada mnie dziwny ból(skurcz?) brzucha,zwłaszcza żołądka. myślałam,że to zwykłe zatrucie,przeszłam od razu na bardzo lekką warzywną diete ale wciąż odczuwam ten dyskomfort. Po przebudzeniu czuje się dobrze,dopiero pózniej się pojawia. Zauważyłam też swędzenie całego ciała. Do lekarza się wybiore wkrótce,jednak ten problem nie daje mi spać po nocach, co może powodować to uczucie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać podstawowe badania krwi oraz ewentualnie rozszerzyć diagnostykę o badania obrazowe.