Podwyższone tętno tylko w obrębie szyi

Witam, Wyleczyłem zapalenie gardła.Jednak od tego czasu pojawiły się dziwne rzeczy: - podwyższone tętno TYLKO w obrębie szyi, krew pulsuje jak po wysiłku fizycznym (nie ma żadnej przyczyny, nawet po obudzeniu rano mam podwyższone). Pulsuje też w stanie odprężenia.Puls na nadgarstku ok. - lżejsze i czasem mocniejsze skurcze też na szyi, głównie w okolicach krtani, Robiłem badania EKG, USG jamy b.,morfol.,mocz, TSH 0,656. Wszystko w normie. Czy mam zbadać dokładniej tarczycę czy to inna kwestia?

witam,
proponuję wypijac 2 L wody niegazowanej dziennie i spożywać regularnie posiłki i stopniowo zwiekszać wysiłek fizyczny w ciągu dnia.
Może być Pan osłabiony po infekcji i stąd objawy

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym, ktory zbada tętno i oceni wskazania do dalszej diagnostyki. Pozdrawiam.