Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej - prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Witam Zaczęłam brać dopiero tabletki, ale zapomniałam o jednej i doszło do stosunku i mój chłopak zrobił tak, że doszło do wytrysku we mnie:( Czy jest możliwość zajścia w ciążę, jeżeli teraz bym przestała brać i doszłoby do kolejnego stosunku? Czy muszę koniecznie skonsultować się z ginekologiem? Jaki jest procent tego, że jestem w ciąży? Pozdrawiam

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Postępowanie w przypadku pominięcia 1 tabletki, jest zawsze opisane na ulotce preparatu antykoncepcyjnego - ponieważ może się nieznacznie różnić, w zależności od składu hormonalnego. Niektóre np. zalecają na następny dzień wziąć podwójną dawkę.

W razie odstawienia antykoncepcji jest możliwość zajścia w ciąży przy kolejnym stosunkiem. Nie można podać procenta prawdopodobieństwa zajścia przez Panią w ciążę, ponieważ nie wiadomo, jak długo Pani przyjmowała tabletki, czy doszło do zahamowania owulacji, czy nie.
Potrzebna jest dodatkowa forma zabezpieczenia prócz tabletek, również w pierwszym tygodniu kolejnego opakowania. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania również należy wykonać test ciążowy, ponieważ w ciąży nie można przyjmować antykoncepcji hormonalnej.

Jeżeli nie postąpiła Pani zgodnie z instrukcją zawartą na ulotce preparatu, proponuję konsultację z Pani ginekologiem, w celu omówienia dalszego postępowania.

Tutaj znajdzie Pani artykuł na temat antykoncepcji hormonalnej.

Serdecznie pozdrawiam!