Pomyłka w przyjmowaniu tabletek - jak mam teraz postąpić?

Witam! Zwracam się o pomoc, bo zamieszałam strasznie. Nie zrobiłam przerwy, by uniknąć okresu wiec zażyłam 2 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych + 1 przez pomyłkę. Po tej dawce, zrobiłam 7 dni przerwy i teraz zastanawiam się, czy mam zażyć pozostałe 20? Czy muszę odjąć z nowego opakowania i zawsze będzie brakować. Czy jeśli przyjmę tylko 20 grozi to całkowitym rozregulowaniem? Proszę o pomoc. Dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Postępowanie, jakie Pani wdrożyła jest jak najbardziej prawidłowe. Proszę także pamiętać, że tak niewielkie zmiany jak przyjęcie 1 tabletki więcej lub mniej nie ma żadnego wpływu na skuteczność antykoncepcji, jeśli zdarza się raz na jakiś czas, a nie nagminnie. Proszę zatem skończyć 7-dniową przerwę, wziąć 20 tabletek, następnie zrobić kolejną 7-dniową przerwę. Kolejne opakowania proszę zażywać zgodnie z ulotką.