Powrót do tabletek po kilku latach. Czy skutki uboczne wystapią ponownie?

Witam! Mam 22 lata i jestem kobietą. Zastanawiam się nad powrotem do tabletek antykoncepcyjnych po 4 latach przerwy. Kilka lat temu spowodowały one u mnie niechęć do seksu, większą ilość owłosienia na ciele oraz dużo przytyłam. Obawiam się, że gdy znów zacznę je brać, będzie to samo. Możliwe to jest? Czy jeżeli raz już przeszłam takie zmiany w swoim organizmie, to nie będzie powtórki? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Trudno określić jak zareaguje Pani organizm na leki. Nie ma gwarancji, że nie pojawią się objawy niepożądane, ale też może Pani nie mieć żadnych skutków ubocznych działania leków antykoncepcyjnych. Lekarz ginekolog powinien dobrać Pani odpowiedni preparat.

Pozdrawiam.