Problem wzdętego brzucha

witam, Od kilku lat borykam się z problemem wzdętego brzucha.Robiłem usg, badanie krwi(enzymy wątrobowe), gastroskopię(wyszło częściowe zapalenie przełyku i nadżerka oraz zapalenie żołądka. Przeszedłem kurację lekami. Mimo to wzdęcia są nadal.Kolonoskopia też niczego nie wykazła.Bóle i wzdęcia są tak mocne,że ciężko mi jest pracować.Towarzysz im oblewaniem taką falą gorąca i pocenie.Staram się uważać na to co jem,ale podobno stres tez ma w tym spory udział.

W takim wypadku raczej objawy wskazują na zespół jelita drażliwego. Proszę najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. Są odpowiednie leki i diety stosowane w zespole jelita drażliwego łagodzące objawy.