Problem z emocjami i depresją u 18-letniej kobiety

Dzień dobry, od okolo 2 lat nie radzę sobie z życiem z emocjami ,jestem beznadziejna tępa mówię bez sensu , próbuje schudnąć mam 155cm i 48kg często się głodzę a potem objadam i nie kontroluje tego chcę ważyć 40kg bo może wtedy czułabym się szczęśliwa . często czuję się samotna nie mam nikogo komu mogę zaufać tylko kolegę który czuje że już ma dość słuchania ale nie mówi tego ,przez rodziców czuję się nie kochana ,często płaczę z byle powodu z byle kłutni. co mogłabym zrobić żeby było lepiej

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Z tego co Pani napisała widzę, że wiele trudności skumulowało się na Pani drodze życia i brakuje Pani mocy, żeby sobie z tym poradzić. Gorąco polecam wizytę u psychologa lub terapeuty, który pomoże Pani w odzyskaniu wewnętrznej siły.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Z tego co Pani opisuje wynika, że ma Pani problemy z samooceną i poczuciem własnej wartości. Często ich symptomem są zaburzenia odżywiania o których Pani wspomina. Dodatkowo poczucie osamotnienia i beznadziejności. Gorąco zachęcam do wizyty u specjalisty-psychologa lub psychoterapeuty. Im wcześniej to Pani zrobi, tym lepiej. Dopiero wchodzi Pani w dorosłość i jeżeli teraz poukłada sobie Pani pewne rzeczy związane ze sobą, w przyszłości będzie łatwiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Opisane przez Panią problemy powinny zacząć być rozwiązywane jak najszybciej podczas spotkań z psychologiem, spotkań psychoterapeutycznych. Możliwości jest wiele - prywatne gabinety bądź na NFZ - poradnie zdrowia psychicznego.
Emocje, które Pani kumuluje znacząco wpływają na Pani samopoczucie oraz właściwy obraz siebie. Pomoc specjalisty pomoże Pani przywrócić równowagę w życiu.

Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata Mazurek

Dzień dobry, jeżeli problemy o których pani pisze pojawiają się od dłuższego czasu zachęcam do jak najszybszej konsultacji u psychologa - psychoterapeuty w celu postawienia pełnej diagnozy. Następnie specjalista zaleci dalsze kroki postępowania - prawdopodobnie rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.