Kobieta , 38 lat Witam jestem kobietą mam 37 lat od długiego czasu mam problem z kręgosłupem..duży ból do tego ból i dretwienie lewej nogi i prawej reki...opis mr..przestrzeń th11-th12 zwęzona z cechami dechybrydacji krążka oraz jego lewostronną przepukliną paracentralną 5mm w znacznym stopniu uciskającą brzuszną powierzchnie rdzenia kregowego po stronie lewej ..z prawobocznym przemieszczeniem rdzenia na tej wysokisci..podobne zmiany th12-l1 z nieco mniejszym modelowaniem rdzenia kregowego..l1-l2 przepuklina
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: