Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z pewnością siebie i nieśmiałością

Dobry wieczór Mam taki problem, otóż uczę się w liceum i jestem osobą nieśmiałą. W szkole czasami czuję się źle tak psychicznie. Mam wrażenie, że na lekcji pani mnie obserwuje i mnie to przytłacza. Czasami nie wiem jak mam się zachować i chciałabym czuć się osobą pewną siebie. Jak przestać myśleć negatywnie ? Co zrobić aby się lepiej poczuć ? Proszę o odpowiedź. Dziękuję ;)
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Jak sobie radzić z kompleksami?

W podobnych sytuacjach najlepszym wyjściem jest przyjrzenie się powodom nieśmiałości, czyli doświadczeniom życiowym, wzorcom wchodzenia w interakcje i relacje. Można to zrobić samemu lub z pomocą specjalisty. Praca nad sobą i nad zmianą powinna przynieść znaczna poprawę samooceny, poczucia bezpieczeństwa, wartości, zaufania, pewności siebie, a tym samym i wzrost satysfakcji z relacji interpersonalnych

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam, Twoja subiektywna reakcja sugeruje,że kierowana na Twoją osobę uwaga powoduje wyzwolenie niskiej samooceny,którą cały czas w sobie nosisz,ale zapominasz o niej,dopóki ktoś nie przygląda Ci się uważniej.To droga do unikania ludzi,prawda?Zachęcam więc,byś popracowała nad tym problemem z zaprzyjażnioną osobą albo pod okiem psychologa,gdyż będziesz zachowywała się w sposób unikający bliskich kontaktów ,co z pewnością nie służy relacjom. Zachęcam i serdecznie pozdrawiam.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy