Problem z postrzeganiem świata

Witam. Mam problem z dziwnym widzeniem, postrzeganiem świata, boli mnie często głowa i czuje się taki przymulony. Wszystkie wyniki mam dobre: ekg, tomografie, prześwietlenie płuc, badanie okulistyczne, krew a ciągle się tak czuję. Byłem już u wielu lekarzy i każdy mówi że nic mi nie jest. Co to może być? I czy to mogą być objawy nerwicowe? Miałem kiedyś parę takich jakby ataków paniki. Dodam że nie mam stresującego życia i na codzień czuje się dobrze psychicznie.z góry dziękuję za pomoc.

Dzień dobry!
Skoro lekarze wykluczyli somatyczne podłoże Pańskich dolegliwości to warto udać się na konsultację psychiatryczną. Wymienione objawy faktycznie mogą mieć swoje źródło w psychice i niekoniecznie musi temu towarzyszyć "realny stres" czy dyskomfort psychiczny.
Psychiatra może Pana skierować do psychologa, zalecić psychoterapię bądź leki.

Dzień dobry, jeżeli problem utrzymuje się od dłuższego czasu zalecam konsultację psychologiczną. Podczas kilku spotkań omówi pan ze specjalistą swoje objawy oraz sytuację. Zewnętrzny "obiektywny" stres nie zawsze musi być konieczny do powstania nerwicy, może ona wynikać z pewnym cech osobowości - jednak o tym czy jest to nerwica czy nie powinien zdecydować specjalista. Pozdrawiam.