Problemy ze snem i codziennym funkcjonowaniem

Witam,Mam 33 lata i od ponad roku mam problem ze snem przez cały ten czas mam wrażenie że gram w Czeskim filmie.Czas snu nieprzekracza godziny po wybudzeniu jestem mokra,wystraszona.Mam mlynskie koło najróżniejszych myśli z całego dnia poprzedniego.W ciągu dnia po wypiciu kawy funkcjonuje całkiem normalnie,usmiecham sie żartuje zmuszam umysł i organizm do normalnego funkcjonowania.Musze wspomnieć że mieszkam za granicą i na wszystkie dolegliwości jest przypisywany paracetamol poddalam się.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Problemy ze snem mogą mieć swoją przyczynę w różnych czynnikach, często jednak są związane ze stresem. Stres wpływa na czynności fizjologiczne organizmu, zmieniając jego funkcjonowanie. Napisała Pani, że trudności ze snem doświadcza Pani od ponad roku. Co się w tym okresie wydarzyło, zmieniło w Pani życiu? Czy doświadczyła Pani jakiejś trudnej stresującej sytuacji? A może odczuwa Pani permanentny, nawet niekoniecznie duży stres? Być może odczuwa Pani niepewność, obawia się Pani czegoś lub czymś zamartwia? Również lęk może skutecznie zaburzać normalny rytm snu.
Jeśli trudno Pani samodzielnie poradzić sobie z tymi trudnościami, pomocne mogłoby się okazać wsparcie psychologa/psychoterapety.