Problem ze snem i zmęczenie

Witam, mam problem ze snem, otóż kiedy odczuwam zmęczenie po całym dniu i chce mi sie spać to jak leże z pół godziny albo nawet i dłużej wtedy automatycznie senność mi przechodzi od tak, czuje sie wypoczęty w miare fizycznie i psychicznie poprzez leżenie i można powiedzieć że wtedy zmuszam sie do snu co trwa czasem po 2 godziny i zasypiam nad ranem, taki tryb jest uciążliwy, bo potem w ciągu dnia jestem zmęczony i nie moge normalnie funkcjonować, jest na to jakiś sposób ?

Dzień dobry!
Trudności z zasypianiem należą do uciążliwych dolegliwości, ale można z nimi walczyć. Aby wspomniana walka była skuteczna, należy jednak szerzej poznać specyfikę objawu. Nie wspomniał Pan od jak dawna boryka się Pan z tymi trudnościami. Zaburzenia snu często mają podłoże psychologiczne i warto się zastanowić, czy ostatnio nie doświadcza Pan jakichś intensywnych stanów emocjonalnych, silnego stresu, lęku, etc. Można udać się na konsultację do psychologa, lub- gdy objawy stają się bardzo uciążliwe - do lekarza psychiatry, który zaleci farmakoterapię. W większych miastach (na terenie Śląska np. w Katowicach) istnieją także specjalistyczne poradnie leczenia zaburzeń snu.
Życzę powodzenia!

Witam , sugerowałbym wypróbowanie specjalistycznych nagrań zapewniających spokojny sen ( 99,00 zł) ewentualnie wizyta u psychoterapeuty w celu okresślenia poziomu stresu mogłaby być przedatna Pozdrawiam