Przeniesienie plemników na palcach a ryzyko ciąży

Witam! mam obawę, może być to śmieszne ale wolę być pewna, że nie zaszłam w ciążę. Otóż okres dostałam 24 lipca, trwał 3 dni. 3.08, 10 i 11.08 współżylam bez zabezp. jednak partner skończył na zewnątrz. Mam obawy gdy wytarł się mokrymi chusteczkami nie patrzylam sie ją to robi i czy potem jak włożył mi palca(nie był pokryty spermą) to mogło dojść do zapłodnienia? nie robiłam jeszcze testu, w dodatku lecze infekcje. Z góry dziękuję za odpowiedż
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na zapłodnienie w takiej sytuacji jest bardzo mała, wręcz minimalna. Oczywiście ryzyko przeniesienia plemników przez ręce i dotyk narządów zewnętrznych istnieje. Istotne w tej sytuacji jest to jaką higienę zachowywał Pani partner.

Lek. Paweł Baljon

Dodam jeszcze iż dni, w których odbywały się zbliżenia były dniami płodnymi.