Przewlekłe zaparcia u 27-latki

Mam wielkie zaparcie od 10 dni mieszkaam we francjii i nie wszustkko n'est dostepne albo non ie wiem j'ai sie nazyWa .prosze o pomoc.stosuje od dwoch dni jakies czopki na zaparcia ale po nocy wydalam tylko resztki rozpuszczonego czopka. J'ai zmiekczyc kal zeby go wydalic?boire leki bardzo silne na morfinie i wiem ze to one wywoluja zaparcia.mpke ostatnie wypruznienie bylo porownywalne z porodem j'ai tego uniknac.prosze o pomoc.wizyta u lekarza odpada i brak pieniedzy tez wchodzi w gre

Aleksander Ropielewski

Konieczna jest modyfikacja leczenia przeciwbólowego lub zastosowanie leków prokinetycznych, a doraźnie wspomóc się Pani może laktulozą lub wlewką doodbytniczą. Zdecydowanie doradzam kontakt z lekarzem.