Przeziębienie i wzrost gorączki u 19-miesięcznego dziecka

Witam, Synek (19m-cy )ma goraczke juz 10 dzien i jest troche przeziebiony. Katar, zaczerwienione uszy i gardlo. Byl u lekarza kilka razy i caly czas nic. Ze to jakis wirus. Zadnych antybiotykow. Mieszkamy w UK. Synkowi jednak sie pogarsza ma wyzsza temperature od 2 dni do 39.7. lekarze twierdza ze to wirus i trzeba przeczekac. Co mamy robic? Czy taki wirus moze tak dlugo trzymac male dziecko?? Nie wiem co robic,lekarze caly czS nas odsylaja nie chca robic zadnych badan krwi tylko mocz pobrali.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opis wskazuje na infekcję wirusową. O włączeniu antybiotyku decyduje przede wszystkim stan kliniczny dziecka, badanie lekarskie, w tym zmiany osłuchowe, obecność bakterii w moczu. Niestety, w Polsce często lekarze nadużywają antybiotyków i stąd często utrzymuje się przekonanie o ich skuteczności w przypadku każdej infekcji, bez brania pod uwagę szkodliwych działań niepożądanych.