Przybieranie na wadze a niedoczynność tarczycy

Witam, Mam 35 lat i wzrost 162 cm, ważę 63 kg. czy moja waga jest odpowiednia do wzrostu. Mam też nieodczynienie tarczycy i od jakiego czasu widzę, że moja waga rośnie. Czy przy niedoczynności tarczycy jest to normalny objaw? Nie jem dużo a mimo tego widzę, że waga powoli idzie do góry. Pozdrawiam

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Przy niedoczynności tarczycy dieta jest bardzo istotna. Z jadłospisu najlepiej wykluczyć kapustę, kalafior, brukselkę, rzepę, brukiew, strączki (fasolę, groch, soję), a także cukry proste (słodycze, cukier, miód, dżemy), żywność mocno przetworzoną i fast foody. Należy zadbać o odpowiednią podaż białka, tłuszczy i węglowodanów.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl