Przyczyny nieregularnych cyklów

Witam! Problemem, który od dłuższego czasu spędza mi sen z powiek jest opóźniająca się miesiączka. Mój cykl jest nieregularny zazwyczaj trwa od 28 -33 dni. Ostatnia miesiączka wystąpiła 24 września, czyli obecnie jest już prawie czterdziesty dzień cyklu. Około 28 dnia cyklu doszło do chwilowego krwawienia, myślałam że to już miesiączka ale jednak nie. W 32 dniu cyklu doszło do stosunku bez zabezpieczenia, tydzień po nim zrobiłam test ciążowy, wypadł ujemnie. Nic z tego nie rozumiem ponieważ mam objawy. które zwykle miewam przed miesiączką tj. obolałe piersi, zmiany nastroju. W tym miesiącu pojawiły się czynniki takie jak: duży długotrwały stres, silne antybiotyki, trzydniowy wysiłek fizyczny (wesele), niekoniecznie dobra dieta. Czy to mogło wpłynąć na takie opóźnienie? Czy możliwe jest że jestem w ciąży? Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Nieregularność cyklu może się nasilać pod wpływem wielu czynników, największy wpływ mają jednak zaburzenia hormonalne.
Test ciążowy należy wykonywać po 14 dniach od stosunku aby wynik był dostatecznie wiarygodny.
W pani przypadku nie można jeszcze wykluczyć ciąży, ale prawdopodobieństwo jej  wydaje się być małe biorąc pod uwagę nieregularność cyklów.

Jeśli następna miesiączka nie pojawi się w spodziewanym czasie to należy skonsultować się z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl