Czy możliwe, że doszło do poczęcia w 7 dniu cyklu?

Witam. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w 7 dniu cyklu? Okres mialam 21.05-24.05 stosunek 27.05 ( miał być przerywany jednak trochę wytrysnęło we mnie. Po stosunku natychmiast zrobilam plukanie pochwy i oddałam mocz. Cykl 28 dniowy regularny. Następna miesiączka 18 czerwca. 12 czerwca zrobilam test wyszedl negatywny. Nie bola mnie piersi nie mam jako takich objawów może delikatne pobolewanie w brzuchu ale to albo ze stresu albo zwiastujacy okres( tak sądze). Dodam jeszcze że 31 05 mialam owulacje ponieważ doświadczyłam minimalnego plamienia i kłucia w okolicach jajnika. Czy możliwe żeby plemniki z częściowego wytrysku i po plukaniu pochwy dotrwały do 31 05 maja od 27 05 maja i doszło do zaplodnienia? Proszę o odpowiedź... nie planuje więcej dzieci dlatego trochę jestem przerażona.
KOBIETA, 34 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jeśli chodzi o możliwość poczęcia w 7 dniu cyklu, to owszem jest to możliwe. Z Pani relacji wynika, że w zasadzie doszło do niezabezpieczonego stosunku, gdyż stosunek przerywany nie daje pewności co do braku możliwości poczęcia. Pomimo płukania pochwy mogło dojść do przedostania się nasienia do szyjki macicy. Cykle ma Pani raczej regularne, więc jeśli nie doszło do zapłodnienia, to powinno pojawić się krwawienie miesiączkowe. Nie można wykluczyć jednak, że owulacja miała miejsce właśnie w dniu współżycia. Dodatkowo plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych kobiety do 7 dni. Z tego też względu dobrze, że wykonała Pani już test ciążowy, który jest negatywny. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba będzie go powtórzyć po terminie spodziewanej miesiączki, szczególnie jeśli się ona nie pojawi. W przypadku kolejnego negatywnego testu można wykonać poziom b-HCG z krwi, co da 100% pewności co do braku ciąży. Jeśli natomiast będzie pozytywny, to postępowanie jest takie samo tylko, że dodatkowo trzeba udać się do ginekologa, aby ciążę potwierdzić. Zachęcamy zatem do obserwowania organizmu oraz podjęcia adekwatnych do sytuacji działań. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-wskaznik-pearla

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.