Przytycie 8 kg w trzy miesiące

Proszę o poradę dietetyka.Mam 160cm wzrostu.Ostatnio przytyłam 8kg w 3miesiące.Teraz ważę 78kg.Zaczęłam brać leki na alergie i na depresję.Najwięcej tyję w okolicy brzucha.Chciałabym poznać wagę prawidłową i jak mam się odżywiać,by schudnąć.Od 3 dni jestem na diecie bezglutenowej.A może tyję od leków?

Witam Panią,

Tycie od leków jest bardzo prawdopodobne. Jednak należałoby również przyjrzeć się Pani diecie. Tycie w okolicach brzucha jest dość częste u kobiet, tam najbardziej ,,lubi'' odkładać się u nas tkanka tłuszczowa. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Witam,

Bardzo możliwe jest tycie od leków antydepresyjnych i alergicznych. Prawidłowa waga Pani oscyluje w okolicy 55kg. Tłuszcz gromadzi się w okolicy brzucha bardzo często u osób, które przeżywają sytuacje stresowe, jest to zwiazane z kortyzolem.

W Pani przypadku, polecam kontakt z dietetykiem w celu ustalenia zbilansowanej diety uwzględniającej leki które Pani bierze.

Pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl