Przytyłam 15 kg - jak mogę teraz schudnąć, żeby wrócić do pierwotnej wagi?

Witam! Mam 15 lat, 168 cm wzrostu i ważę 70 kg. To nie jakaś mega nadwaga, ale zawsze byłam szczupłą dziewczyną, a teraz strasznie przybrałam i chcę schudnąć do 55 kg. Wiem, że na to potrzeba czasu i silnej woli, ale dam radę! PS Od października zapisuję się na fitness. Proszę o przedstawienie diety, która będzie mi odpowiadała. Z góry dziękuję!

Witam,

Twoja masa ciała według siatek centylowych dla BMI wskazuje na nadwagę.
Zapomnij jednak o stosowaniu popularnych diet odchudzających, których wynikiem jest efekt jojo, a dodatkowo mogą one negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Jesteś bowiem w wieku dojrzewania, dlatego potrzebne są Ci wszystkie składniki pokarmowe i odpowiednia podaż energii, pochodzące ze zdrowych produktów spożywczych.

Polecam lekturę artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam