Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Reakcja alergiczna na antybiotyk

Witam, we wtorek(17.01) rano dostałam reakcji alergicznej na przepisany antybiotyk(Bioracef). Lekarz przepisał zastrzyk odczulający, Alertec(raz dziennie) i wapno, a także zmiana antybiotyku na Sumamed. W środę dostałam drugi zastrzyk, ponieważ twarz dalej była nienaturalna, a wysypka na ciele się rozwijała. Wysypka na ciele ciągle się zmienia,wyskakują nowe 'plamy', inne blakną lub znikają, a na twarzy jedynie cienie pod oczami są zaczerwienione. Czy ta wysypka na ciele zejdzie z czasem?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Powinna ustąpić, jeśli w ciągu kilku dni nie będzie poprawy, sugeruję ponowna wizytę u lekarza, może konieczne będzie zastosowanie sterydów. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy