Rozrywający ból od kolana w dół do stóp - co jest tego przyczyną?

Od 5 miesięcy pieką mnie stopy. Teraz jest taki ogromny ból tylko w prawej stopie, że aż nie da się spać. Zaczyna się to wieczorem trwa całą noc, przez dzień się poruszam wtedy nic mnie nie boli. Mam 39 lat, miałam robione badanie dopelc żył USG żył stopy i RTG kręgosłupa. Wszystkie te badania wyszły w porządku, jednak stopy bolą dalej. Ból jest nie do opisania. Lekarz przepisał mi A***, ale to z kolei jest na kości. Dodam, że na prawej nodze pod kolanem mam widoczną dużą żyłę, czego nie ma na nodze lewej. Kiedy tylko stopa zaczyna mnie boleć, automatycznie ból posuwa się do kolana właśnie tam gdzie jest ta żyła masuje nogi na tzn. radełku, moczę we wodzie z bąbelkami lub masuje ręcznie, stoję na zimnym ponieważ, gdy one się z chłodzą przestają boleć, na ok. 1 godz wtedy mam czas żeby zmrużyć oko, a po godzinie znów zaczyna się to samo. Nie wiem co może być tego przyczyną? Pomóżcie, bo ten ból jest tak męczący, że nie da się tego opisać. Pozdrawiam Kazimiera
39 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane informacje nie są wystarczające dla postawienia diagnozy. Nie jest to oczywiście Pani wina-niezbędny jest szczegółowy wywiad lekarski, w którym znajda się również informacje na temat ogólnego stanu Pani zdrowia. Jeśli np. choruje Pani na cukrzycę może być to objaw tzw. neuropatii cukrzycowej, czyli patologii dotyczącej nerwów będącej powikłaniem tej choroby. Neuropatia-zmiany patologiczne dotyczące nerwów, może rozwijać się pod wpływem różnych innych czynników, więc nawet jeśli nie ma Pani cukrzycy, neuropatia może Pani dotyczyć. Jest to jedna z wielu potencjalnych przyczyn objawów, jakie u Pani występują. Warto rozważyć RTG stóp oraz konsultację neurologiczna, ew. ortopedyczną.

Pozdrawiam