Ryzyko ciąży przy pominięciu 7-dniowej przerwy

Witam, zażywam tabletki Y********. Ostatnio pomiędzy 1 a 2 opakowaniem nie zrobiłam przerwy, ponieważ nie chciałam mieć okresu na wyjeździe. Następnie pod koniec 2giego opakowania zapomniałam zażyć przedostatniej tabletki. W ten sam dzień kochaliśmy się z moim chłopakiem. Zastosowałam się do ulotki producenta i nie zrobiłam przerwy i zaczęłam zażywać kolejne opakowanie tabletek. Teraz kończę 3cie opakowanie i zrobię przerwę i bardzo się boję, że mogę być w ciąży. Bolą mnie piersi, ale tak zawsze bywało przed okresem, tyle że dodatkowo widać żyły. Mój ginekolog twierdzi, że można robić 7-dniową przerwę co 3 opakowania, ale bardzo się boję. Proszę o poradę, czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Bardzo dobrze Pani zrobiła stosując się do zaleceń producenta. Dzięki takiemu postępowaniu ryzyko ciąży jest podobne do tego, które występuje, gdy nie zapomina Pani o tabletce (tj. minimalne). Powinna Pani spokojnie poczekać na wystąpienie miesiączki.