Silne i pulsujące bóle głowy po lewej tsronie

Od 5-ciu dni miewam silne bóle głowy-pulsujące po lewej stronie ,przechodzące na czoło.Bóle te pojawiają się ok. południa i trwają do wieczora. Nie mam podniesionej temperatury ,czasem przy bólach występują zimne dreszcze.Dodatkowo lekki katar ale naprawdę umiarkowany.Bóle te nasilają się przy ruchu np.zmiana pozycji z leżącej na siedzącą lub skłony.Ogólnie, rozdrażnienie.Dodam że jestem nerwową osobą i prowadzę dosyć nerwowy tryb życia. Proszę o odpowiedź.

Piotr Jurczyk

Witam. Objawy opisane przez Panią sugerują rozpoznanie któregoś z pierwotnych bólów głowy: migreny (ból połowiczy, pulsujący, nasilający się przy wysiłku), napięciowego bólu głowy (czoło, tendencje nerwicowe), a nawet autonomicznego (katar, chyba ze występuje nie tylko w trakcie bólu, a jest objawem infekcji - wtedy ból głowy może być wtórny do wyżej wymienionej). Wlasciwe wydaje się zgłoszenie do lekarza POZ, wstępna diagnostyka i leczenie objawowe (może infekcji jeśli jest), a w niedalekiej przyszłości zgloszenie do specjalisty neurologa. Pozdrawiam.