Ślad wolnego płynu w miednicy mniejszej u 8-latki

witam moja 8 letnia córka od maja skarżyła się na ból brzucha w badaniach wskazano na pasożyty.po leczeniu wynik CRP wynosi 20,7 a OB 50. usg brzucha wykazało ślad wolnego płynu w miednicy mniejszej.jakie badania powinny zostać zlecone i na jaką chorobę może wskazywać aktualny stan dziecka.bardzo się martwię i chciałabym wiedzieć co siędzieje z moim dzieckiem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani w jakim odstępie czasu od wyleczenia pasożytów zostały wykonane badania. Podwyższone parametry stanu zapalnego jak i ślad wolnego płynu mogą być bowiem wynikiem przebytej infekcji pasożytniczej jak i innych patologii w obrębie jamy brzusznej. Sugeruję ocenę lekarza pediatry, który opiekuje się dzieckiem. Zestawienie wyników, historii choroby i aktualnych objawów pozwoli ocenić konieczność dalszej diagnostyki.