Słodzik a przybranie na wadze

Witam czy słodziki zamiast cukru są zdrowe? Czy przez zastosowanie słodzika można przybrać na wadze?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Kaloryczność słodzików jest bardzo niska, a często nawet bliska 0, nie powodują one więc przybierania na wadze. Zostały one wprowadzone właśnie w celu zastąpienia kalorycznego cukru. Ich nadmierne stosowanie z punktu widzenia zdrowotnego nie jest jednak wskazane. Powinny być traktowane raczej jako okazjonalny dodatek.
pozdrawiam