Sposoby na zamknięte zaskórniki

Mam dużo zaskórników zamkniętych, próbuje wszystkiego ale nic nie pomaga, mam24 lata.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Leczenie zewnętrzne zaskórników polega na odblokowywaniu ujścia gruczołów łojowych. U osób które mają predyspozycję do tego typu zmian korzystne jest odblokowanie porów skóry za pomocą środków oczyszczających skórę. Ważne by kosmetyki nie miały działania wysuszającego. Pierwszym etapem leczenia może być zastosowanie peelingu, który oczyszcza skórę ze zrogowaciałego naskórka. Następnie można użyć preparatów w formie żelu, który ma działanie zarówno oczyszczające skórę jak i hamujące wydzielanie sebum. Aby kuracja była pełna, należy również używać kremów na zmiany trądzikowe. Mają one działanie długotrwałe – dzięki czemu niedoskonałości skóry zostają zlikwidowane. Bardzo dobre rezultaty można uzyskać dzięki produktom na bazie wody termalnej. Preparaty w formie maści nie są polecane – ich tłusta konsystencja zatyka pory. Spośród leków na receptę dużym powodzeniem cieszy się nadtlenek benzoilu w różnych stężeniach. Ten preparat ma działanie przeciwbakteryjne, stosuje się go bezpośrednio na zmiany. Spośród leków do stosowania zewnętrznego można wyróżnić także antybiotyki w postaci płynnej oraz żelowej – klindamycynę, tetracyklinę, neomycynę.

Witam, 1. pilingi medyczne: azelac, glikopeel 50-70%, tca 15 %, kwas migdałowy 10-30% 2. doustna izotretynoina w dawce 5-20 mg na dobę przez 6 miesięcy. Pozdrawiam