Stałam się nie do zniesienia. Co mam zrobić?

Witam, mam 24 lata i chciałabym wiedzieć czy mam objawy depresji. Nie wiem jak zacząć, może po prostu napiszę, że jeszcze 3 lata temu byłam zupełnie inną osobą - cieszyłam się ze wszystkiego, że wychodzę na imprezkę, że mam chłopaka, że coś sobie kupiłam... Byłam uśmiechniętą duszą towarzystwa, miałam chęci do wszystkiego, by gdziekolwiek wyjść, coś porobić, a dziś... Dziś mam męża i roczne dziecko i wszystko się zmieniło. Kiedyś pragnęłam dostać pierścionek, wyjść za mąż – pierścionek, dostałam, ale bez emocji, ślub dla mnie nie był niczym specjalnym (do dziś nie wiem czy dobrze zrobiłam). Nie cieszy mnie prawie nic (no może widok mojego synka), nie pracuję, siedzę od 2 lat w domu i może to jest powód? Jestem zmęczona domem i robotami domowymi, na dodatek męża nie ma w tyg. w domu, tylko na weekend więc wszystko jest na mojej głowie. Nie pamiętam z czego i kiedy się naprawdę cieszyłam, ani wczasy zagraniczne, ani niespodzianki męża, prezenty – są, bo są i jest ok. Nie wspomnę o sprawach łóżkowych - dla mnie seks mógłby nie istnieć, zmuszam się dla męża, a kiedyś było cudownie. Mogłabym leżeć i nic nie robić :(. W nocy dobrze śpię (o ile dziecko pozwoli). Często kłócę się z mężem o byle głupoty i płaczę - czego wcześniej nigdy nie robiłam. Nawet teraz chce mi się beczeć… Kiedyś z mężem stwierdziłam, że to przez tabletki antykoncepcyjne taka zmiana nastroju i spadek libido, ale ja już ich nie jem od pól roku i nic, bez zmian. Ja taka po prostu się stałam nie do zniesienia. Co ja mam zrobić?

Witam.

Często zdarza się tak, iż po porodzie gospodarka hormonalna kobiecego organizmu jest rozregulowana i potrzeba czasu by powróciła do harmonijnego funkcjonowania. Nie wykluczone jednak, iż zmiana trybu życia, nowe obowiązki i role społeczne wpływają na przeciążenie, nadmierne zmęczenie i tym samym zniechęcenie i obniżenie nastroju.
Jest Pani odpowiedzialna za swoje dziecko,dlatego proszę umówić się z lekarzem pierwszego kontaktu i wykonać niezbędne, podstawowe badania oraz umówić się na konsultację z psychologiem.

Pozdrawiam.