Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych a ból pleców i plamienia

Witam. Od kilku miesięcy stosuję plastry Evra. Uprawiałam seks ok. 2 tygodnie temu, jestem w trakcie 3 plastra. Miesiączkę mam mieć za około 10 dni. Od jakiś 2 dni odczuwam dosyć silne bóle w dole pleców, mam też delikatne, ledwo zauważalne plamienia. Co może być przyczyną bólu i plamienia? Dodam, że plaster nie odkleił się. Pozdrawiam.

Plamienia z dróg rodnych w trakcie stosowania preparatu Evra wymagają wizyty u ginekologa- być może trzeba zmienić rodzaj antykoncepcji. Bóle pleców mogą być spowodowane problemami z kręgosłupem, nerkami lub patologią w obrębie narządu rodnego.