Strach przez zostawaniem samej w domu w dorosłym wieku

Witam Mam 40 lat, zawsze bałam się zostawać sama w domu.Jak mieszkałam w bloku bałam się zostawać na noc sama z dziećmi ,myślałam,że na pewno ktoś się do nas włamie. Pół roku temu przeprowadziłam się z rodziną do nowego domu i boję się jak obudzę się w nocy ,że ktoś chodzi po dole.Boję się zejść w nocy np. do kuchni, nasłuchuję czy na pewno nikogo tam nie ma, często budzę męża ,żeby sprawdził. To stało się dla mnie bardzo męczące zwłaszcza,że mąż pracuje w nocy. Potrzebuję pomocy.

Witam,
z Pani opisu wynika, że nasilenie doświadczanego przez Panią lęku jest dość duże i wiąże się z wieloma niedogodnościami, również dla rodziny. Z tego względu proponuję udanie się do specjalisty tj. psychoterapeuta lub jeśli nasilenie objawów jest silne do psychiatry. Jeśli chciałaby Pani uzyskać pomoc w ramach NFZ początkowo konieczna będzie wizyta u lekarza, ten bowiem ukierunkowuje oddziaływania.
Warto jest skorzystać z pomocy, gdyż dzięki stosownie postawionej diagnozie będzie możliwe dostosowanie oddziaływań, których skutkiem powinno być obniżenie doświadczanych negatywnych uczuć.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Zaburzenia lękowe maja najczęściej podłoże emocjonalne. Dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Pomoże przepracować przyczyny trudności, a tym samym poradzić sobie z nimi.

Witam!

Pisze Pani o silnym lęku, który dezorganizuje życie całej rodziny, a u Pani wywołuje duży dyskomfort. Warto zatem zgłosić się do lekarza psychiatry i psychoterapeuty. Lekarz będzie mógł zalecić leki zmniejszające lęk, a z psychoterapeutą będzie Pani mogła popracować nad psychicznymi mechanizmami podtrzymującymi ten problem. Pomoc zarówno psychiatry, jak i psychoterapeuty może Pani uzyskać bezpłatnie w ramach ubezpieczenia NFZ w Poradniach Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam