Stresujące dni a problemy ze snem

Od 7 nocy mam problem z snem. Nie mam go z zasypianiem, ale z wybudzeniem w nocy. Na początku było to po 4-5h, teraz wcześniej po 2-3 (a nawet 1h). Później często nie mogę zasnąć kilka godzin, a jak zasnę, to i tak wybudzam się po każdym śnie. Pierwszy raz mam te objawy. Wiedziałem, że po pierwszej nocy będzie stresujący dzień, ale następne takie już nie były. Nie czuję nadmiernego stresu. Przyjmuję magnez i potas od miesiąca i odstawiłem na ten czas kawę. Od 2 dni biorę melatoninę.

Jeżeli nie odczuwa Pan stresu to proszę odstawić ten magnez , potas i melatoninę. Żeby brać jakiekolwiek witaminy dobrze by było najpierw skonsultować to z lekarzem. Może to być bezsenność wewnątrzpochodna. Niestety, jej powody tkwią w nas samych i trudniej je pokonać. Są to przede wszystkim zaburzenia psychiczno-emocjonalne (głównie nerwice, depresje nawet te okresowe związane ze zmianami pór roku), ale także choroby: nadczynność tarczycy, schorzenia reumatyczne, cukrzyca, przewlekłe bóle, nowotwory czy też bezdech senny (problem dotyczy zwłaszcza mężczyzn po czterdziestce).
Jeżeli ten nie stwierdzi nieprawidłowości proszę odwiedzić psychologa.
Pozdrawiam.