W jaki sposób uregulować sen?
witam,na rezonansie wyszła mała torbiel zmiana demilizacyjna?nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale od 2 lat mam problem z zasypianiem,bez leków zasypiałam o 5 nad ranem,po onirex było ok, odstawili,od kilku miesięcy biorę apotex sen ziołowy , dotychczas zasypiałam koło północy, od 3 tygodni zasypiam koło 2 w nocy i wstaje o 13:00nawet 14:00, jest to dla mnie problemem, jak sobie pomóc? by zasypiać normalnie i normalnie wstawać , ktoś sugerował niedotlenienie mózgu czy serca?zmienić lek ziołowy?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Możliwości leczenia dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.
Radziłbyzbadać sobie poziomu stresu aparatem Respilex na podstawie pomiaru HRV ( heart rate variability, ) oraz zasięgnąć porady u psychoterapeuty. Poza tym może Pani zamówić u mnie specjalistyczne nagrania indukcyjno nasenne
które powoduję łagodne zasypianie bez środków ubocznych.
Pozdrawiam
Witam Panią
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , nerwica, lęki, i wiele innych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji
Zapewne wie Pani o tym, że żadne leki nasenne
nie leczą bezsenności, a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są
powyżej 4-6 tygodni, następuje przyzwyczajenie
i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi konieczność
przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć.
Jednocześnie organizm traci umiejętność
spontanicznego zasypiania bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej
wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wypracować umiejętności radzenia sobie
ze stresem, z emocjami i uporać się z bezsennością.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl