Uczucie beznadziejności i trudności w radzeniu sobie z  życiem prywatnym oraz zawodowym

Witam, mam 19 lat, wlasnie leze w lozku i placze. Dlaczego? Poniewaz nie daje sobie z niczym rady, nie wyrabiam sie z wszystkim co chce zrobic. Pracuje od 9-17. Dlaczego pracuje? Aby zarabiac na korepetycje, poniewaz przygotowuje sie do poprawy matury, chce ja bardzo wysoko zdac.. niestety ale zadania z pracy przenoszq sie do domy. Szef nawet dzwoni ze jeszcze to I to. Nie moge odmowic, poniewaz to ojciec mojego chlopaka. nie daje rady, placze, czuje sie beznadziejna, mama mi powtarza czemu nie.

Witam, jest Pani w bardzo trudnej sytuacji, wysokie wymagania w stosunku do siebie, stres i przeciążenie obowiązkami powodują depresyjne nastroje. Ponieważ ma Pani taką tendencję do reagowania depresyjnie na trudności koniecznie powinna Pani skorzystac z pomocy psychoterapeuty, pozwoli to Pani na poukładanie sobie aktualnej sytuacji i odnalezienie konstruktywnych metod radzenia sobie w trudnych momentach. Bezpłatnie można skorzystać z wizyt s Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Opisuje Pani zwyczajne życie zwyczajnego człowieka, nadając swojemu opisowi dramatyzujący charakter, trochę tak, jakby była Pani rozczarowana dorosłością i wiążącymi się z nią obowiązkami. Wobec powyższego, sugerowałbym konsultację psychologiczną podczas której mogłaby Pani przyjrzeć się sobie i swojej gotowości do codziennego pokonywania życiowych, dorosłych "dolegliwości".

Pozdrawiam.

Witam,
Domyślam się się, że trudno Pani złapać równowagę między chęcią sprostania oczekiwaniom innych a swoimi potrzebami. Wygląda na to, że ma Pani trudność ze stawianiem granic. Zgadza się Pani na coś choć wewnątrz czuje Pani że chce zająć się czymś innym. Ma Pani prawo odmówić, również szefowi, który jest ojcem chłopaka. Najlepiej robić to w asertywny sposób.
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologicznej - może to Pani pomóc w nabraniu zdrowego dystansu do sytuacji i wypracować konstruktywne sposoby na poradzenie sobie z problemami.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska