Uczucie rozbicia, lęki a nerwica

witam, od pewnego czasu mam uczucie rozbicia organizmu,niemam checia na nic,gdzie kolwiek wychodze czyje strach ze zaraz zemdleje dostane zawaly wylewu i tak dalej i zaraz mam uczucie tracenia rownowagii ,boje sie trasznie smierci czasami widze juz swoj wlasny pogrzeb, mam 2 malych dzieci maz pracuje za granicą, staram sie zajmowac glowe setka innych rzeczy ale te mysli wracaja czasami potrafia gorzej umeczyc nic 12 godzinna praca, czy to jest nerwica lekowa?jak z nia walczyć? pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Takie objawy mogą wskazywać na zaburzenie nerwicowe, jednak wiarygodna diagnoza drogą internetową nie jest możliwa. Radziłabym skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą, który na podstawie dokładnego wywiadu będzie w stanie potwierdzić Pani przypuszczenia.
Pozdrawiam

witaj
z tego co piszesz to masz kilka objawów, które można leczyć przy pomocy regularnej psychoterapii. Lęk może powodować zarówno tracenie równowagi jak i uczucie że dostaje się zawału albo umiera. Lęk jest uczuciem który towarzyszy każdemu tylko czasami zdarza się że "przejmuje" nad nami władzę.
Są też możliwości psychoterapii online poprzez skypa.
powodzenia w podjęciu decyzji o psychoterapii
anna suligowska

Dzień dobry,
ma Pani rację; wszystko wskazuje na zaburzenia lękowe, którym towarzyszą opisane przez Panią objawy, czyli hipochondria, która wyraża się w nieuzasadnionej obawie o swoje zdrowie. Myślę, że skumulowały się w Pani różne emocje, których siła, natężenie i długość trwania przechodząc w apogeum dały w efekcie nerwicowy objaw, którym należy zająć się korzystając z pomocy psychologa. Można także korzystać ze wsparcia farmakologicznego, o którym decyduje lekarz psychiatra. Myślę jednak, że najpierw koniecznie należy skonsultować przeżywane przez Panią trudności z psychologiem, a później ewentualnie poprosić o leki. Pozdrawiam i życzę owocnej terapeutycznej pracy, by znów powrócić do funkcjonowania w pełni.