Urazy stawów i zwyrodnienie kręgosłupa a uprawianie sporu przez 65-latka

Witam. W młodości bardzo dużo uprawiałem sport /mam 65 lat/ Do dziś robiłbym to jednak kolana i kręgosłup chyba zbuntowały się. 3 razy miałem artroskopie prawego kolane /uszkodzenie łąkotki/ 2 razy łokci. W listopadzie 2013r. wypadł mi w 2 segmentach dysk. Zdjęcia RTG i RM pokazują zwyrodnienia wszystkich odcinków kręgosłupa i barków. Nie mogę jednak żyć bez sportu. Chodzę regularnie pływać i wykonuję w wodzie różne ćwiczenia Nie wiem jednak czy prawidłowo i czy wolno mi pływackażdym stylem . Skończyłem na stylu pływania. W styczniu mam mieć OP prawego biodra / endoproteza/. Prawdę mówiąc po tych moich wyczynach w wodzie nie czuję sie najlepiej. Prosze zatem o odpowiedź czy powinienem nadal pływać i gimnastykować sie w wodzie czy dać sobie spokój i żyć wstrzemięźliwie od sportu/nie mylić z seksem/.Pozdrawiam serdecznie PS. Pytam bo w moim mieście niestety nikt z lekarzy i terapełtów nie daje mi jednoznacznej odpowiedzi tj. odpowiedzi są sprzeczne.Dziękuję

Witam serdecznie. Sport nie jest przeciwwskazany, warto jednak znać swoje możliwości i ich nie przekraczać.