Uszkodzenie rogu przedniego łąkotki bocznej z wielokomorową torbielą łąkotki

Witam po rezonansie kolana diagnoza kolana wygląda następująco: Uszkodzenie rogu przedniego łąkotki bocznej z wielokomorową torbielą łąkotki (ok 15x24x8mm). Niewielka ilość płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej. Obrzęk (stan po stłuczeniu) części przyśrodkowej kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Reszta bez zmian. Chciałbym się dowiedzieć jaki czas trzeba brać pod uwagę na zwolnienie z pracy. Czy jest to poważny zabieg czy raczej nic groźnego i szybko będę mógł wrócić do pracy. Pozdrawiam

Szanowny Panie,
Wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego. Standardowy czas powrotu do pełnego funkcjonowania to 2-4 tyg.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu