Czy mam szanse na dziecko, mając hiperprolaktynemię?

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 1 lutego, dziś jest 101 dzień cyklu, wynik testu ciążowego negatywny. Mam stwierdzoną hiperprolaktynemię i od 3 lat leczę się (Norprolac). Robiłam badania hormonów w 107 dniu cyklu. PRL 16,50 ng/ml, FSH- 7,37 mJU/ml, LH- 14,36mJU/ml, PGS- 1,13 ng/ml. Lekarz u którego byłam, twierdzi że wszystko jest w porządku, że przy tym zaburzeniu tak jest. Staram się z mężem o dziecko, czy możliwe jest zajście w ciążę? Czy występuje u mnie owulacja? Robiłam w zeszłym tygodniu testy owulacyjne i wskazywały, że jest owulacja, również zaobserwowałam charakterystyczny śluz owulacyjny. Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie! Przedstawione wyniki przemawiają za zespołem policystycznych jajników. W swoim zapytaniu wspomina Pani, że rozpoznana została hiperprolaktynemia, nie mówi nic o PCO. Ze względu na podwyższony stosunek LH/FSH ( prawidłowo powinna wynosić około 1, u Pani jest to prawie 2) oraz nieregularne miesiączki wskazane jest wykonanie badania USG w celu obejrzenia budowy jajników. Przytoczone wyniki badań, jak słusznie zauważył Pani lekarz prowadzący są typowe dla zaburzeń związanych z hiperprolaktynemią. Niestety zaburzenie to wiąże się z obniżeniem płodności. Wielu kobietom udaje się jednak zajść w ciążę. Pytanie o występowanie cykli owulacyjnych powinna Pani zadać swojemu ginekologowi. Przedstawione wyniki badań przemawiają za obniżoną rezerwą jajnikową, ale na ich podstawie nie można jednoznacznie określić, czy w danym cyklu doszło/ dojdzie do owulacji.W podobnych sytuacjach wskazana jest obserwacja cyklu. Jedynie podczas badania USG będzie można uwidocznić pęcherzyk dominujący i określić, kiedy dojdzie do owulacji. Pozdrawiam