Wkładka wewnątrzmaciczna a bolesność brzucha

Jestem kobietą, mam 46 lat. Mam przewlekłe bóle brzucha (od ok. 7 lat). Miałam 2 razy robioną gastroskopię, gdzie stwierdzono refluks. Po leczeniu lekami bóle wracają. Brzuch często jest wzdęty. Do tego doszły problemy ze skokami ciśnienia i zawroty głowy. Biorę leki, ale nie ma znacznej poprawy. Mam od ponad roku założoną Mirenę (już drugi raz), czy wkładka może mieć coś z tym wspólnego? Proszę o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje naprawdę niewielkie prawdopodobieństwo, że wkładka wewnątrzmaciczna ma jakikolwiek związek z opisanymi przez Panią objawami. Jeśli ma Pani jednak takie podejrzenia, można to potwierdzić tylko poprzez usunięcie wkładki.