Wpływ kawy na zdrowie

witam, chciałabym się dowiedzieć, czy picie kawy ma negatywny wpływ na zdrowie? Pijam około dwóch filiżanek parzonej kawy dziennie. Czy w takiej ilości kawa może mi szkodzić?
ponad rok temu

Witam,
Kawa, a dokładniej kofeina w niej zawarta ma także korzystne właściwości. Negatywne działanie wykazuje jedynie w przypadku nadmiernego jej spożywania. Dzienna dawka kofeiny nie powinna przekraczać 300mg dziennie, natomiast przyswajanie jest zależne od dodatków, np. z kawy z mlekiem kofeina dużo słabiej się przyswaja.
Odpowiadając na Pani pytanie - nie, taka ilość Pani nie zaszkodzi, jedynie będzie działała moczopędnie :)
Zapraszam do lektury artykułu, gdzie obalam mity o kofeinie oraz znajdują się tam wartości kofeiny w poszczególnych rodzajach kawy.
http://dietanamiare.pl/kofeina-co-o-niej-wiemy/ (skopiuj link i wklej do przeglądarki)
Pozdrawiam.

Dzień dobry!
Kawa jest wspaniałym napojem. Ma bardzo wiele zalet jak i wad. Ale zacznę od początku...
To za co kochamy kawę to za jej aromat, smak, za to jak pobudza zmysły i poprawia humor. Kawa pita w rozsądnych ilościach, czyli 2 dziennie- poprawia krążenie. Kofeina zawarta w kawie efektywnie przyspiesza spalanie tłuszczy co wpływa na odchudzanie. Kofeina pobudza korę mózgową do zwiększenia sprawności myślenia, likwiduje uczucie zmęczenia fizycznego i psychicznego. Stymuluje produkcję dopaminy, co odczuwamy jako zwiększenie uczucia przyjemności. Stąd przyjemności z picia kawy. Z drugiej strony kawa wzmaga wydzielanie kwasów żołądkowych, co może powodowaćdolegliwości układu pokarmowego. Kawa powoduje większe wydalanie wody z organizmu, a co się z tym wiąże, wydalanie również cennych soli mineralnych, elektrolitów i minerałów: szczególnie magnez, żelazo i wapń.
2 filiżanki kawy dziennie nie powinny zaszkodzić. Należy słuchać swego organizmu i obserwować reakcje. Jeżeli kawa jest pozytywnym elementem w codziennym jadłospisie to życzę aromatycznego relaksu zamkniętego w filiżance.
Pozdrawiam!
Ania Kuczkin

Witam, tak jak wszystko w nadmiarze szkodzi. Oczywiście jeśli pozwala Pani sobie na 2 filiżanki dziennie to oczywiście nie . Przy niskim ciśnieniu jest jak najbardziej wskazana . Pozdrawiam

Witam, wypijanie dwóch filiżanek kawy dziennie nie jest szkodliwe. Kawa działa negatywnie na organizm człowieka gdy jest wypijana w nadmiernych ilościach (ze względu na zawartość kofeiny). Niestety kawa parzona (inaczej sypana, z fusami) może wpływać na podwyższenie cholesterolu. Polecam kawę z ekspresu.