Wymioty po zażyciu tabletki - co z ochroną antykoncepcyjną?

Czy jest możliwa ciąża, jeśli od zwymiotowania 1 tabletki rozpoczynającej blister (różowej) w 1. tygodniu do stosunku minęło 8 dni brania tabletek (stosunek miał miejsce w 2. tygodniu brania tabletek). Po następnych 2 tygodniach brania różowych tabletek zaczęłam placebo. Okres nie pojawił się w ciągu pierwszych 4 tabletek placebo, ale przy 1. różowej z nowego blistra. Pojawił się "okres" tzn. brązowa wydzielina wraz z kawałkami czegoś (gęste, ciągnące się kawałki), nie wiem dokładnie czego i test ciążowy był negatywny. Czy w tej sytuacji jest możliwa ciąża czy nie? Podobno ochrona odnawia się po 7 dniach brania tabletek - czy to prawda?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

To prawda, że przyjęcie 7 tabletek powinno wystarczyć, aby zablokować owulację. W Pani przypadku ryzyko ciąży jest minimalne.
Niekiedy krwawienie może rozpocząć się dzień później niż zwykle (tak było w Pani przypadku). Dla niektórych kobiet 4-dniowa przerwa może być zbyt krótka, aby rozwiać ich wątpliwości odnośnie ewentualnego wystąpienia krwawienia. Jeśli czuje się Pani nieswojo w sytuacji jedno- bądź dwudniowego krwawienia, proponuję zmianę schematu przyjmowania tabletek z 24 + 4
na 21 + 7.